Kurumsal

 
 
1988 yılında İstanbul ’da kurulan İLKA YAPI MALZEMELERİ LTD.ŞTİ. kent dışında ilk iş deneyimine Marmaris ’de başlar. O tarihte yeni bir yapılanma içinde olan Eczacıbaşı – İntema ‘ nın Türkiye ’deki ilk Münhasır Yetkili Satıcısı olarak Marmaris ’de İntema konseptine uygun , sadece Vitra – Artema markalı ürünler ile Bulthaup mutfakların satıldığı “ İLKA MAĞAZASI “ açılır (19.05.1992).

İntema ’nın bu yepyeni mağazacılık ve hizmet anlayışını Marmaris ’de hayata geçiren İLKA kısa sürede büyük başarılara ve yüksek ciro rakamlarına ulaşınca, Bodrum ’da da bir mağaza açması teklifiyle karşı karşıya kalır.

 

 
 
Aradan geçen bu sürede Bodrum ’da sektöründe öncü olmanın, yepyeni bir mağazacılık ve hizmet anlayışını yerleştirmenin gururunu taşıyan İLKA, deneyimli mimarları ve montaj ekibi, müşteri memnuniyetine odaklanmış satış kadrosu ve bitmek tükenmek bilmeyen BODRUM sevdasıyla aynı şevk ve heyecanla hizmetlerine devam etmektedir.

Bu arada kazanılan “Ege Bölge Birinciliği”, “Cirosal Büyüme Birinciliği”, “Türkiye Çapında En Fazla Mutfak Satan Kuruluş” ve “Müşteri Memnuniyeti” ödülleri İLKA’ nın bu gayretli çalışmalarını taçlandırmıştır.